Wskazówki dotyczące wyboru stylu wystroju wnętrz domu

0

 

Niektóre z najpopularniejszych fasad w Ameryce to Modern, Art Deco, Victorian i Colonial Revival. Logicznie rzecz biorąc, wielu z tych właścicieli domów zdecydowałoby się na uzupełnienie wystroju wnętrza domu za pomocą ujednoliconych elementów. Jeśli na przykład na zewnątrz znajduje się bungalow Arts and Craft, możesz potrzebować neutralnych ścian, witrażowych świateł i mebli z dębu misyjnego. Jeśli jednak masz Cape Cod, motyw wiejski może być bardziej odpowiedni dla Twojego wnętrza. Możesz uzyskać wgląd i niestandardowe projekty od wyszkolonego profesjonalisty, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Art Deco po raz pierwszy zyskało popularność w latach dwudziestych XX wieku. Podczas gdy blichtr, przepych i jaskrawość osłabły po Wielkim Kryzysie, w sercu Amerykanów wciąż tkwi słabość do utraconej niewinności tego klasycznego okresu. W latach dwudziestych i trzydziestych profesjonalni projektowanie wnętrz online postrzegali Art Deco zarówno jako eleganckie, jak i ultranowoczesne. Łącząc aspekty projektowania samolotów i futuryzmu z mozaikowymi wzorami Starego Świata i kubizmem, efekt końcowy był bardzo interesujący i przemawiał do arystokracji, która nie chciała niczego mdłego ani nudnego.

Zapożyczając surową stal nierdzewną, ale także egzotyczną skórę zebry i nasycone nowoczesne kolory, trendy w wystroju wnętrz w stylu Art Deco oferują właścicielowi domu atmosferę muzealną z szeregiem elementów konwersacyjnych. Zakrzywione lustra, lampy Tiffany, lakierowane meble, aksamitne zasłony, jedwabne abażury, małe meble, gruba wykładzina i symetryczne geometryczne wzory kształtów mogą nadać pomieszczeniu odrobinę stylu Deco. „Chodzi o splendor i spojrzenie na minione czasy, kiedy telewizja była mniej ważna, a chodziło o godzinę koktajlu i towarzystwo” – mówi HGTV projektant mebli Barclay Butera.

Styl projektowania wnętrz domów Arts and Crafts szturmem podbił Amerykę i Wielką Brytanię od 1850 do 1920 roku. Po nadejściu masowej produkcji i szalejącego industrializmu artyści tacy jak John Ruskin i William Morris wezwali do powrotu do rustykalnego rzemiosła. Prostota łączy się z wysoką jakością dzięki czystym, eleganckim meblom, które są równie praktyczne, co piękne. William Morris powiedział w 1882 roku: „Nie trzymaj w swoich domach niczego, o czym nie wiesz, że jest przydatne lub które uważasz za piękne”.

Inni wpływowi projektanci Arts and Crafts to Frank Lloyd Wright, Gustav Stickley, Henry Greene i Elbert Hubbard. Trwałe, bejcowane na ciemno dębowe meble w stylu „misyjnym”, witraże, malowane kafelki, tkaniny w kwiaty, oświetlenie w odcieniu miki, ściany w neutralnej tonacji i ciemnozielone lub szafirowo-niebieskie akcenty są częścią niestandardowych projektów Arts and Crafts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *