מבוקש: מערכת יחסים “כמו שזה היה”

הקשיים הכלכליים של 18 החודשים האחרונים פגעו קשות בת’ וריק. המשבר שאליו הם נקלעים כתוצאה מאובדן עבודתו של ריק והקונפליקטים הפיננסיים הנובעים מכך מהווים לפתע איום ממשי מאוד על נישואיהם. בת’ וריק חווים את מה שעוברים אלפי זוגות מדי יום. וכשדוחפים אותם, גם בת’ וגם ריק פולטים את עיקר הבעיה שלהם: דברים השתנו והם רוצים את מערכת היחסים שלהם “כמו שהייתה”.

במהלך הטיפול שלהם, הם יתחילו להכיר בכך שלא הנושא הוא הנושא אלא התגובה שלהם אליו שקובע את התוצאה. בידיו של מטפל מוכשר וחומל, יש תקווה גדולה לא רק לפתור את הבעיות הללו, אלא גם לחזור למערכת היחסים הקרובה והאינטימית שהם חלקו פעם.

טיפול: אין בעיה גדולה או קטנה מדי!

משבר אינו הסיבה היחידה לכך שזוגות פונים לייעוץ, כמובן. מאבקים כמו הורות, בעיות חמות ובעיות בריאותיות רק כדי להזכיר כמה, עלולים להבחין קשות בזוגיות. מטרת הטיפול, בין אם לטווח ארוך ובין אם קצר ומוכוון פתרונות, היא שינוי מתמשך עבור בני הזוג והמשפחה כולה. החוכמה, אם תרצו, היא לחפש עזרה לפני שהמצב הופך למכריע.

רוב הזוגות מחפשים ייעוץ כאשר מערכת היחסים בבעיה רצינית; עם זאת, אינך צריך לחכות, כי כמו משבר או הנושאים החמורים שהוזכרו לעיל, אפילו תחושות של חוסר שביעות רצון כללי ממערכת יחסים יכולות להפיק תועלת רבה מהטיפול.

חווה שינוי מתמשך במערכת היחסים שלך

חלק מהותי בטיפול הוא השימוש בשיעורי בית. למה שיעורי בית? ואיך זה יכול לעזור בטיפול? ובכן, חלק גדול מהשינוי שתחוו בטיפול מתרחש מחוץ למפגש הטיפולי שלכם. כפי שהוזכר לעיל, רוב הזוגות פונים לייעוץ כאשר מערכת היחסים בבעיה רצינית. השינוי צריך להתרחש במהירות ושיעורי בית הם דרך מושלמת להשיג זאת תוך נטילת תפקיד פעיל בטיפול שלך.

בת’ וריק: פיתוח אסטרטגיות

כזוג, הבעיות שלהם נראות להם בלתי פתירות, אבל למעשה, הן באמת נפוצות למדי.

במהלך הטיפול, בת’ מטפלת זוגית מומלצת וריק מתמודדים תחילה עם הנושא הדחוף ביותר: אובדן העבודה של ריק והקונפליקטים הכלכליים הנובעים מכך. הם מעודדים על ידי המטפל שלהם לקבוע כיצד משתמשים בכספם כעת ולפתח קבלת החלטות מודעת לגבי ההוצאות שלהם. אלו הן אסטרטגיות וכישורים שבסופו של דבר לוקחים אותם הרבה מעבר לקשיים הנוכחיים שלהם ומשתלמים נאה עבור נישואיהם בטווח הארוך.

לאחר מכן, כזוג הם לומדים במהלך הטיפול שאחת התוצאות ההרסניות ביותר של אובדן העבודה של ריק היא ההשפעה על הביטחון העצמי שלו, ולכן מתפתחות אסטרטגיות:

ראשית, בת’ לומדת כיצד להקשיב בחמלה. הקשבה היא בהחלט אומנות ובת’ חייבת ללמוד את הכישורים הדרושים כדי לשמוע את ריק באמת בלי כוונה להוסיף מידע או לדבר עליו עם הצעות.

שניהם מופתעים להבין שהוויכוחים החריפים ביותר שלהם מתרחשים כתוצאה מהיחס הכמעט צודק של בת’ לאובדן העבודה של ריק. הדינמיקה של מערכת היחסים השתנתה, והפחיתה עוד יותר את הביטחון העצמי של ריק. בת’ הרגישה שהיא עוזרת בזמן שריק שמע שהוא אפילו לא יכול לחפש עבודה כמו שצריך!

המודעות הזו והשינויים בתקשורת הנובעים מכך שהם עושים, סוללים את הדרך לאינטימיות גדולה יותר בזמן שהם זקוקים לה ביותר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *